Ortopedia
Jako lekarz ortopeda z ćwierćwiecznym doświadczeniem zawodowym oferuję Państwu kompleksową opiekę z zakresu ortopedii, w tym służę fachową poradą w ramach konsultacji. Zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem nabytych oraz wrodzonych chorób związanych z układem kostnym, więzadłowo-stawowym oraz mięśniowym, a także traumatologią narządu ruchu, czyli zabiegowym leczeniem urazów kości, stawów i więzadeł. Zgłosić można się do mojego gabinetu w przypadku niepokojących objawów obejmujących np. bóle kręgosłupa lub stawów, problemy z ruchomością czy obrzęki kończyn. Diagnozuję i leczę m.in.:
- zespół cieśni nadgarstka,
- przykurcz Dupuytrena,
- palce zatrzaskujące,
- palce młotkowate,
- ostrogi piętowe,
- paluchy koślawe (halluksy),
- zapalenie nadkłykcia bocznego lub przyśrodkowego kości ramiennej (łokieć tenisisty, łokieć golfisty),
- entezopatię więzadła rzepki (kolano skoczka),
- kolana biegacza,
- chorobę zwyrodnieniową stawów,
- inne problemy ortopedyczne.
W przypadku występowania niepokojących objawów, zwłaszcza bólowych, warto jak najszybciej zgłosić się do lekarza, by rozwiązać problem i zatrzymać rozwój najpewniej pogłębiających się zwyrodnień. Poza operacjami istnieje jeszcze wiele innych sposobów leczenia chorób narządów ruchu, które z chęcią omówię na konsultacji ortopedycznej w moim gabinecie.
Lekarz ortopeda w Mysłowicach
Mój gabinet znajduje się w Mysłowicach, dlatego kieruję ofertę głównie do pacjentów z okolic. Specjalista w zakresie ortopedii zajmuje się diagnozowaniem problemu, wybieraniem odpowiedniej metody leczenia, a także wykonywaniem różnego rodzaju zabiegów. Takie czynności dotyczą zarówno osób odczuwających ból z niewyjaśnionych przyczyn, jak i tych, które uczestniczyły w wypadkach komunikacyjnych i doznały urazów.
Lekarz ortopeda może zaplanować całą terapię, niekiedy trwającą nawet kilka tygodni – w zależności od typu i stopnia zaawansowania problemu. Często do poradzenia sobie z takimi dolegliwościami konieczne okazuje się wykorzystanie specjalistycznych preparatów i leków, których zadaniem jest np. minimalizowanie bólu i zapobieganie wystąpieniu stanów zapalnych.
Udanie się do lekarza ortopedy pozwala nie tylko na poradzenie sobie z odczuwanymi dolegliwościami, lecz także zapobieganie ich pogłębieniu. Często zlekceważenie problemu może doprowadzić do poważnych komplikacji, skutkujących koniecznością wykonania inwazyjnej operacji. Z tego powodu warto skonsultować się z lekarzem odpowiednio wcześnie, czasem nawet profilaktycznie, co jest praktyką wskazaną m.in. zaraz po doznaniu urazu. Ortopedę regularnie powinni odwiedzać także sportowcy zawodowi, mocno eksploatujący swój narząd ruchu, szczególnie gdy zaobserwują u siebie bóle, opuchnięcia czy inne problemy wpływające na komfort i bezpieczeństwo poruszania się.